WhatsApp
Yükleniyor...

E-Ticaret

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz E-Ticaret

E-Ticaret

Düşük Maliyetli E-ticaret Pazarlama Stratejileri

Dijital pazarlama ve e-ticaret pazarlama teknikleri sandığınızdan daha düşük maliyetli olabilir. Rekabetin çok olduğu bir alanda, düşük maliyetli işler çıkartmak bazen gözünüzü korkutabilir. Ancak Google, organik aramalarda kullandığınız bütün yöntemleri, e-ticaret siteniz için de kullanmanıza izin verir. SEO yazıları, içerik yorumları ve içerik pazarlaması gibi çalışmalarla, başarılı e-ticaret pazarlama teknikleri oluşturabilirsiniz. Bunun için her zaman kullandığımız araçlardan faydalanmanız yeterli olacaktır.

1. Sitenizi Arama İçin Optimize Edin

İlk olarak dijital pazarlama ve e-ticaret sitelerinde en sık kullandığımız SEO aracına bakalım. Bildiğiniz üzere SEO sayesinde organik aramalarda ücretsiz bir şekilde üst sıralara çıkmamız mümkün. Bunun için yalnıza anahtar kelimeleri kullanmanız yeterli olacaktır. E-ticaret pazarlama teknikleri için de doğru SEO yazıları kullanarak sıfır maliyetle sitenizi görünür hale getirebilirsiniz. Ayrıca rakiplerinizin sıralamasına etki ederek onların gerilemesine sebep olabilirsiniz. Bu adımda, doğru ve alakalı anahtar kelimeler kullanmanız önemlidir. Google’da en sık aranan terimleri analiz edin. Ürününüz için kullanılan kelimelerin eş anlamlılarını da dikkat alın. Böylece arama sonuçlarında üst sıralara adım adım ulaşmış olursunuz.

2. Ürün Sayfalarına İncelemeleri Dahil Edin

E-ticaret pazarlama teknikleri arasında bir diğer strateji, ürün yorumlarıdır. Online alışveriş yapan insanların neredeyse hepsi, ürün yorumlarını okur ve dikkate alır. Sahte yorumlar almış veya hiç yorum almamış ürünlerin satılma oranı diğerlerinden daha düşüktür. Bu yorumlar, ürün ve markanız hakkında bilgi içerir ve güvenilir olup olmadığını gösterir. Öte yandan yorum kısmı, ürününüzün satılıp satılmadığını da göstermiş olur. Bütün bunlar sayesinde, potansiyel müşteriniz, sizin hakkınızda bir karar alır. Ya alışverişi tamamlayıp tekrar ziyaret edecek ya da güven kazanamadığından dolayı ilk ve son girişi olacaktır. Sonuç olarak, her ürün sayfasına mutlaka yorum kısmını ekleyin ve sahte yorumlardan kaçının.

3. İçerik Pazarlamasını Kullanın

Dijital pazarlama ve e-ticaret çalışmalarında, içerik pazarlama açısından kendinizi geliştirin. Bunun için sitenize bir blog sayfası ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz blog yazılarıyla kullanıcılara, ürünleriniz hakkında bolca bilgiler verebilirsiniz. Ayrıca, benzer konularda yazılar ekleyerek çemberi genişletebilirsiniz. Böylece, alanında bilgili ve gelişmiş bir görünüme sahip olursunuz. İçerik pazarlamasının bir diğer faydası, arama sonuçlarında sizi daha sık görülür kılabilmesidir. Şöyle ki, yazdığınız yazılarda bulunan anahtar kelimeler sayesinde arama sorgularına denk gelme olasılığınız artar. İnsanların en çok neler aradıklarına Google Trends üzerinden bakabilirsiniz. Bu bilgilerle, içeriğinizi alakalı anahtar kelimelerle oluşturur ve markanızı daha geniş kitlelere sunabilirsiniz. Elbette ki bu, sadece sitenizde yazacağınız blog yazılarıyla olmak zorunda değil. E-ticaret sitenizin dışında da oluşturacağınız içerikle insanları, sitenize çekmeyi deneyebilirsiniz. Onların giriş yapmasını veya bülteninize abone olmasını sağlayabilirsiniz.